do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

Encanto – keratynowe prostowanie włosów w domu

kwi30

Encanto – keratynowe prostowanie włosów w domu

Marzysz o idealnie prostych włosach? Jednak na co dzień musisz borykać się z puszącymi się kosmykami i często sięgać po prostownicę? Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów Twój problem może zniknąć na długi czas. Zabieg możesz wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Wystarczy, że postawisz na właściwe preparaty, a Twoja fryzura stanie się posłuszna i lśniąca jak nigdy dotąd. 

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Chociaż dla niektórych głównym celem keratynowej kuracji może być właśnie wyprostowanie włosów, to w założeniu polega ono na maksymalnej regeneracji struktury włosa. Proste włosy to tak naprawdę skutek uboczny (ale jakże pożądany!). Keratynowe prostowanie włosów znane jest także jako „brazylijskie prostowanie włosów”. Keratyna to po prostu białko, które jest budulcem włosów, skóry i paznokci. Jej odpowiednia ilość w strukturze włosa pozwala im zyskać właściwy blask, zamknąć łuski czy nadać miękkość. Nie dziwi więc fakt, że keratynowe prostowanie włosów to obecnie jeden z najchętniej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych.

Proces keratynowego prostowania ma jeden techniczny cel – chodzi o to, by pod wpływem wysokiej temperatury regenerująca substancja wniknęła w strukturę włosa i go odżywiła. Rezultaty zabiegu są widoczne gołym okiem.

Keratynowa prostowanie włosów w domu

Część osób decyduje się na zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich. Część wybiera preparaty, które pozwolą osiągnąć ten sam skutek w warunkach domowych z tą różnicą, że nie ingerują one w strukturę włosa. Jak odbywa się keratynowe prostowanie włosów w prywatnych czterech kątach? To zależy w dużej mierze od producenta naszego preparatu. W przypadku Encanto możemy mówić o małych zestawach, które są wyposażone w trzy butelki po 100 ml oraz dużych kompletach po 236 oraz 473 ml.

Po pierwsze należy dokładnie umyć włosy. Oczyścić je z pozostałości po innych preparatach pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Dla pewności czynność można powtórzyć dwukrotnie. W dalszej kolejności musimy rozprowadzić preparat na całej długości włosów. Tę czynność trzeba wykonać starannie, nie pomijając żadnych pasm. Następnie pozostawiamy je na czas określony przez producenta preparatu. Po jego upływie zabieramy się do podsuszania. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy chwycić za prostownicę i zacząć przeciągać poszczególne pasma. Ważne, by cały zabieg zamknąć nałożeniem odżywki.

Osoby, które chcą podjąć się wykonania tego zabiegu samodzielnie, często pytają się o to, do ilu stopni powinno się nagrzać prostownicę, by przebiegł on pomyślnie. Zalecamy, by minimalna temperatura prostowania wynosiła 215-230°C.

Encanto – piękne i proste włosy

Na rynku ostatnimi czasy pojawiło się sporo preparatów do keratynowego prostowania włosów. Jednym z najlepszych, którego efekty utrzymują się bardzo długo, jest Encanto. To kuracja, która pozwoli cieszyć się prostymi i odpowiednio zregenerowanymi włosami od 2 do 4 miesięcy. Jest to zależne od rodzaju włosów, ich kondycji, a także zabiegów, którym były poddawane wcześniej. Włosy zniszczone rozjaśnieniami czy farbowaniem nie są przeszkodą dla preparatu, chociaż jak już wcześniej wspomniano, ich stan może wpływać na długość efektu. W sytuacji, gdy nasze włosy są kruche, cienkie, a zniszczenia struktury są rozległe, zaleca się uprzednią kurację pielęgnacyjną.

Interesującą opcją jest to, że producent proponuje zestawy, w których znajdziemy wszystkie preparaty, których będziemy potrzebować przed, w trakcie, a także po zabiegu – szampon, preparat prostujący, a także substancję pielęgnującą.

Kolejną zaletą produktów Encanto jest naprawdę przyjazna cena. Podczas gdy za zabieg prostujący włosy w salonie fryzjerskim musielibyśmy zapłacić nawet kilkaset złotych, zestaw Encanto znajdziemy już w okolicach 50 – 60 złotych.

 

Są także zestawy, które pozwolą nawet na 8-9 zabiegów i ta opcja jest bardzo opłacalna, bo średni koszt pakietu plasuje się w okolicach 300 zł. Przy szybkiej kalkulacji wychodzi na to, że pojedynczy zabieg to koszt rzędu trzydziestu kilku złotych.

 

kwi  30
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl