do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

Jak wybrać odpowiednie pędzle do makijażu?

paź03
Pędzle do makijażu - pędzel syrenka i myjka do pędzli

Jak wybrać odpowiednie pędzle do makijażu?

Każda kobieta, która pragnie samodzielnie wykonać perfekcyjny makijaż, powinna wyposażyć się nie tylko w odpowiednie kosmetyki, ale także akcesoria, które pomogą jej w osiągnięciu pożądanego efektu. Obecnie w kosmetyczce większości z nas znajdzie się beauty blender, czyli gąbeczka w kształcie łezki do nakładania podkładu. Jednak to stanowczo nie wszystko. Jakie pędzle przydadzą się nam przy codziennym makijażu? Jak wybierać te, które są niezbędne oraz te, które warto mieć na podorędziu?

Krycie twarzy

Zacznijmy zatem od podstaw. Czego potrzebujemy, by przygotować makijaż na każdą okazję, nie mając jednocześnie kosmetyczki pełnej pędzelków i dodatków? To przede wszystkim wspomniany beauty blender. Tego typu gąbki przydatne są podczas nakładania płynnego podkład. W przeciwieństwie do płaskiego pędzla zapewnia bardzo naturalny wygląd - pozwala na delikatne wciśnięcie podkładu w skórę, dzięki czemu unikamy nieestetycznych smug, jakie nierzadko pozostawiają pociągnięcia innych akcesoriów. Ogromnym zaufaniem u kobiet cieszą się także pędzle ze ściętą górą, które pomagają w nakładaniu podkładów bez efektu nienaturalnych smug. Jednak zwykle i tak konieczne jest wklepanie kosmetyku palcami, dla osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego efektu.

Wyrównanie kolorytu skóry to podstawa - po nim następuje moment matowienia i utrwalenia. Potrzebujemy zatem pędzelka do sypkiego pudru. Rozpoznamy go z łatwością: to duża „szczotka” z długim włosiem, która umożliwia lekkie omiecenie twarzy.

Konturowanie

Niektóre kobiety nie decydują się na konturowanie, pozostając jedynie przy zakryciu niedoskonałości. Nadanie "trójwymiarowości" pozwala jednak na piękne podkreślenie kości policzkowych, wyszczuplenie bądź zaokrąglenie i nadanie twarzy pożądanych rysów. Dlatego jeśli rzeczywiście chcecie osiągnąć efekt zdjęcia na Instagrama, nie zapominajcie o konturowaniu. Przyda się Wam do tego specjalny pędzel, najlepiej ścięty, którym możemy nałożyć bronzer na płatki nosa czy pod kości policzkowe. Tu warto zwrócić uwagę także na wygodę - pędzel powinien jak najlepiej leżeć w dłoni, gdyż konturowanie nietrudno popsuć. Tu przydatny może okazać się na przykład pędzel syrenka z ciekawą rączką w kształcie rybiego ogona, który doskonale leży w dłoni. Oprócz niego potrzebny będzie także pędzel do różu, mniejszy o zaokrąglonym kształcie. Z łatwością naniesiemy nim kosmetyk na kości policzkowe.

Oczy

Już dawno minęły czasy, gdy do makijażu oczu wykorzystywałyśmy miękkie gąbeczki dołączane do cieni do powiek. Idealny make-up powiek będzie wymagał użycia minimum trzech pędzelków - większego, którym nałożymy cień bazowy, mniejszego z zaokrągloną główką, którym wymodelujemy powiekę oraz płaskiego pędzla z krótkim włosiem, który pozwoli nam na podkreślenie dolnej części oka. To może wydawać się odrobinę skomplikowane, jednak po pierwszym użyciu szybko się do tego przyzwyczaicie. Pozostają jeszcze pędzle do brwi - płaski i ścięty. Nietrudno go rozpoznać, pomaga on bowiem nakreślić małe kreseczki imitujące prawdziwe włoski, by zagęścić brwi w naturalny sposób. Z takim zestawem możecie mieć pewność, że Wasze oczy będą wyglądać spektakularnie.

Wybór i czyszczenie

Z całą pewnością nie każdemu potrzebne są pędzle specjalistyczne. Wybór akcesoriów może być zatem podyktowany kwestiami ekonomicznymi. Najlepszą opcją dla kobiet, które nie chcą przepłacać, są z kuferki z kosmetykami do makijażu. Często zawierają one wszystkie najważniejsze akcesoria oraz kosmetyki, które pomogą nam wykonać doskonały makijaż. Warto podczas zakupu pamiętać, że pędzle nie podlegają terminowi zdatności do użycia - jednorazowy zakup będzie zatem przydatny przez długi czas.

Dobierając akcesoria do makijażu musimy pamiętać także o kwestii higieny. Pędzle dotykają przecież naszej twarzy, a nieczyszczone mogą przyczynić się do nieprzyjemnych wyprysków czy infekcji. Konieczna będzie zatem wykonana z silikonu myjka do pędzli, która umożliwi nam trzymanie ich w czystości. Warto także zaopatrzyć się w mydło do pędzli, które raz na jakiś czas pozwolą nam pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Jak widzicie wybór pędzli do makijażu to nie przelewki. Zależy od niego przecież efekt wykonanego przez nas makijażu. Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik przyda Wam się przy tym trudnym zadaniu.

paź  03
Sklep internetowy Sellingo