do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

Rodzaje manicure: klasyczny, francuski i japoński

paź07
Manicure japoński, klasyczny i francuski

Rodzaje manicure: klasyczny, francuski i japoński

Dzisiejszy rozwój technologii przyniósł nam możliwość poznania zwyczajów różnych zakątków świata. Możemy także korzystać z wielu praktycznych sprzętów. To dzięki tym czynnikom mamy dostęp do dziesiątek zabiegów urodowych i pielęgnacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku jednego z najpopularniejszych zabiegów, czyli manicure. W salonach kosmetycznych dostępny jest szeroki wachlarz propozycji ozdabiania paznokci, od klasycznego frencha po ciekawy manicure japoński. W tym artykule przedstawiamy różne rodzaje manicure – z pewnością znajdziesz taki, który będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom.

Przed manicure

Przed którymkolwiek z rodzajów manicure kosmetyczka musi przeprowadzić szereg koniecznych czynności. Powinniśmy porozmawiać z nią na temat ewentualnych chorób, zakażeń i innych dolegliwości. Mogą mieć one duże znaczenie dla wykonywania zabiegu, a niektóre są wręcz przeciwskazaniem do manicure – grzybica i mocno zaognione rany to tylko jedne z nich.

Jeżeli nie mamy przeciwskazań do manicure, kosmetyczka powinna ocenić stan naszych dłoni, bacznie przyglądając się paznokciom. Następnie otrzymamy mydło antybakteryjne do umycia dłoni, tę samą czynność wykona kosmetyczka. Dodatkowo zdezynfekuje swoje dłonie i założy jednorazowe rękawiczki. Wykorzystywane przez nią narzędzia do manicure będą odpowiednio sterylizowane, a jednorazowe zostaną wyrzucone bezpośrednio po użyciu.

Manicure klasyczny

To ten rodzaj, który dobrze znamy od naszym mam. Podstawową zaletą klasycznego manicure jest skupienie na pielęgnacyjnym aspekcie tego zabiegu. Wybierając manicure klasyczny możemy mieć pewność, że skórki będą odpowiednio przygotowane, a paznokcie odżywione. Jeżeli nasze paznokcie wcześniej były pomalowane, pierwszym krokiem jest zmycie lakieru. Następnie paznokcie zostaną dostosowane do pożądanego kształtu. Kolejny krok to pielęgnacja skórek: tu osoba wykonująca zabieg odpowiednio je namoczy i usunie te, które narastają na płytkę paznokcia. Paznokcie są odtłuszczane i osuszone. Ostatnim etapem może być nałożenie ochronnego lakieru lub odżywki. Manicure klasyczny to świetna propozycja dla tych, którzy chcą osiągnąć subtelny efekt i skupić się na aspekcie pielęgnacyjnym.

Manicure francuski

To również bardzo popularny rodzaj zabiegu. Tutaj stawiamy nie tylko na samą pielęgnację, ale również na delikatny efekt wizualny – nie aż tak ascetyczny jak w przypadku manicure klasycznego, jednak wciąż minimalistyczny. Podobnie jak w przypadku poprzedniego rodzaju, kosmetyka nada naszym paznokciom pożądany kształt. Możemy zdecydować się na płytkę w kształcie półokrągłym, kwadratowym, ostrym czy na kształt migdała. Następnie namoczy nasze dłonie w kąpieli mydlanej i odsunie skórki. Na wypolerowane paznokcie nałoży odżywkę.

Tym, co wyróżnia manicure francuski, jest charakterystyczne pomalowanie płytki paznokcia na kolor nude, a jego górnej części na biały pasek. Dobry manicure francuski wymaga dużej precyzji i doświadczenia od osoby przeprowadzającej zabieg. Na przestrzeni lat ta dobrze znana postać manicure francuskiego ewoluowała – dziś możemy zaszaleć i zdecydować się na przykład na płytkę pokrytą jedynie odżywką i bezbarwnym top coatem, za to wybrać wyrazisty kolor na końce paznokcia.

Manicure japoński

To odmiana, która staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego – wiele osób widzi pozytywne efekty azjatyckiej pielęgnacji skóry czy nawet kosmetyków kolorowych. Dlaczego więc nie spróbować manicure japońskiego? Choć jego etapy są podobne do innych rodzajów, co oznacza, że skórki są odsuwane, a paznokcie doprowadzane do stanu błyszczenia płytki, główna różnica polega na wykorzystywanych środkach i narzędziach. Skórki tradycyjnie odsuwa się patyczkiem z drzewa różanego. Zamiast oliwek i standardowych substancji używa się specjalnych japońskich past i pudrów. Pasta z krzemionką ma na celu odżywić i nawilżyć płytkę paznokcia. Następnie specjalny puder jest wykorzystywany do utrzymania dobroczynnych właściwości pasty na płytce. Paznokcie po manicure japońskim nie wymagają korzystania z odżywki ani top coatu, ponieważ dzięki paście i pudrze mają wysoki połysk.

paź  07
Sklep internetowy Sellingo