do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

Encanto NANOX– nowe technologie dla Twoich włosów

paź08

Encanto NANOX– nowe technologie dla Twoich włosów

Siła arganowego olejku, regenerujący potencjał oleju Ojon i aminokwasów, a przede wszystkim niebywała moc nano-molekularnej keratyny – to wszystko mieści się w preparacie do keratynowego prostowania włosów – Encanto NANOX. To nowa technologia, która zaskarbiła sobie sympatię zachwyconych użytkowników, a także podziw profesjonalistów z branży kosmetycznej.

Czym są preparaty keratynowe?

Z keratyną każdy z nas ma do czynienia na co dzień. W końcu jest białkiem, z którego zbudowana jest nasza skóra, paznokcie, a także włosy. Odpowiednia zawartość keratyny w paznokciach sprawia, że są one twarde, odporniejsze na uszkodzenia. Jeśli chodzi o włosy, to keratyna jest jednym z podstawowych składników łodygi włosa. To ta część, która wyrasta w głębszych warstwach skóry i pod specyficznym kątem przenika naskórek na zewnątrz. Łodyga włosa składa się z trzech części. Jednym z nich jest rdzeń – najbardziej wewnętrzna część łodygi. Kolejną jest warstwa korowa. W tym miejscu znajdują się komórki włókniste. To ich kondycja zaważy o tym, jak włosy będą się prezentować, czy nie będą sprawiały problemów podczas stylizacji. Łuskę możemy porównać do zewnętrznego płaszcza, czy raczej pancerza. Te płaskie komórki są także zbudowane z keratyny, a ich spoistość zależy od ceramidów oraz kwasów tłuszczowych.

U niektórych osób można zaobserwować ubytki keratyny. Przejawiają się one słabą kondycją włosów, brakiem podatności na stylizacje czy pod postacią problemów z rozczesywaniem. Na szczęście branża kosmetyczna przychodzi z odsieczą. Możemy sięgać po preparaty pielęgnacyjne i regenerujące, zawierające cenną keratynę. Istnieją szampony, odżywki, a także produkty do keratynowego prostowania włosów. Jednym z nich, którego receptura została opracowana dzięki zaawansowanej wiedzy i rozlicznym testom, jest właśnie Encanto NANOX. Z jednej strony pozwala na widoczną i bardzo szybką regenerację struktury włosa. Z drugiej – zapewnia idealne prostowanie.

 

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Ogólnie rzecz ujmując, w keratynowym prostowaniu włosów chodzi o to, by preparat z keratyną, wzbogacony o uszlachetniające składniki, wniknął w strukturę włosa. Dzieje się to w towarzystwie wysokiej temperatury. W ten sposób niejako „wprasowujemy” preparat we włosy.

paź  08
Sklep internetowy Sellingo