do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

Artykuły do dezynfekcji dla profesjonalistów i nie tylko

paź11
Dezynfekcja salonów kosmetycznych i fryzjerskich - artykuły do dezynfekcji

Artykuły do dezynfekcji dla profesjonalistów i nie tylko

Każdy salon piękności musi spełniać podstawowe wymagania, aby oferować klientom wysoką jakość usług. Powinien być nie tylko wyposażony w odpowiedni sprzęt czy akcesoria do różnych zabiegów – nie możemy wyobrazić sobie profesjonalnego salonu o dobrej renomie bez wysokiego poziomu higieny. Dlatego w tym artykule przedstawiamy narzędzia i produkty do dezynfekcji dla dużych salonów i małych prywatnych gabinetów. Jeżeli jesteś profesjonalną fryzjerką, fryzjerem lub osobą pracującą w salonie kosmetycznym, znajdziesz tu podpowiedzi kilku niezbędnych artykułów. Jeżeli jesteś klientem korzystającym z usług salonu, ten artykuł podpowie Ci, na co warto zwracać uwagę oceniając poziom higieny w salonie.

Dezynfekcja sprzętów wielokrotnego użytku

Kosmetyczki wykorzystują niektóre sprzęty wielokrotnie: na przykład stalowe cążki, z kolei w salonie fryzjerskim to nożyczki cały czas są w ruchu. Aby tego typu elementy wyposażenia były bezpieczne dla każdej kolejnej klientki i klienta, muszą one być regularnie dezynfekowane. Dobrym przykładem są narzędzia do manicure, które mogą mieć styczność nie tylko ze skórą, ale nawet krwią klientki lub klienta.

Najbardziej skuteczna dezynfekcja i sterylizacja jest osiągalna dzięki urządzeniu zwanym autoklawem. Jak działa autoklaw? Ten hermetycznie zamknięty zbiornik to miejsce, w którym nasycona para wodna pod wysokim ciśnieniem wyjaławia umieszczone w autoklawie narzędzia i sprzęty. Następnie są one umieszczane w specjalnych opakowaniach, które pozwalają utrzymać całkowitą sterylizację sprzętów. Taki przebieg procesu sterylizacji to gwarancja usunięcia szkodliwych bakterii i mikroorganizmów. 

Jeżeli poszukujesz autoklawu do swojego salonu kosmetycznego, warto wiedzieć, że najwyższa klasa autoklawu to klasa B. Musimy także dobierać sprzęt pod kątem rozmiaru – im większy salon kosmetyczny i więcej stanowisk, tym więcej wykorzystywanych elementów wyposażenia, które muszą być regularnie wyjaławiane. Powinniśmy także zmierzyć rozmiar samych narzędzi. Na tej podstawie dobieramy pojemność autoklawu.

Jeżeli jednak nie chcesz kupować autoklawu na własność salonu, możesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która będzie sterylizować narzędzia na Twoje zlecenie.

Inne artykuły do dezynfekcji i utrzymania wysokiego poziomu higieny

Salon kosmetyczny czy fryzjerski ma także obowiązek zaopatrzyć się w dodatki i artykuły pozwalające utrzymać wysoki poziom higieny podczas całodniowego funkcjonowania. Jakie akcesoria musi posiadać w swoim salonie każdy profesjonalista i profesjonalistka?

  • Jednorazowe rękawiczki – dzięki nim mamy całkowitą pewność, że żadne bakterie ani mikroorganizmy nie przedostają się na włosy lub skórę osoby, którą obsługujemy. Po uprzedniej dezynfekcji rąk stosownym środkiem zakładamy rękawiczki. Dobrym materiałem do wykonania rękawiczek jest popularny nitryl, z którego produkuje się jednorazowe egzemplarze, lub też winyl. Możemy wybrać kolorowe rękawiczki nitrylowe różowe, zielone, niebieskie, lub takie w bardziej stonowanych odcieniach czerni i bieli. Choć ten przedmiot służy do ochrony skóry, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy dobrali rękawiczki odpowiednio do kolorystyki wnętrz salonu.
  • Jednorazowe japonki – niezbędne do profesjonalnie przeprowadzonego pedicure. Osoba obsługiwana ma pewność, że jej stopy są bezpieczne, a osoba przeprowadzająca zabieg nie musi martwić się, że ewentualne bakterie klienta czy klientki zostaną przeniesione na stopy kolejnego klienta.
  • Płyny, spraye i żele antybakteryjne – nie może ich zabraknąć w żadnym profesjonalnym salonie. Żele pozwalają na bieżąco dezynfekować dłonie przed i po każdym zabiegu, także przed założeniem winylowych, nitrylowych czy lateksowych rękawiczek. Spraye są odpowiednie do dezynfekcji powierzchni po zabiegach: stołów, blatów, lad. Tego typu środki są bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Warto szukać takich środków, które będą odpowiednie do użytku przy zabiegach medycznych – wtedy mamy pewność, że posiadają one stosowne atesty i są skuteczne.
paź  11
Sklep internetowy Sellingo