do kasy suma: 0 PLN
  • 533602659
  • sklep@seol-cosmetics.pl

JAK RADZIĆ SOBIE Z KOLORAMI MOCNO NAPIGMENTOWANYMI

wrz03

JAK RADZIĆ SOBIE Z KOLORAMI MOCNO NAPIGMENTOWANYMI

Marszczenie się lakieru hybrydowego, daje nieschludny efekt, ale ten problem łatwo można wyeliminować. Nie jest to defekt samego lakieru, najczęściej dochodzi do tego w przypadku lakieru mocno napigmentowanego.

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyna jest prosta, z powodu większej zawartości pigmentu w lakierze światło przepuszczane jest w mniejszym stopniu. Co za tym idzie, potrzebna jest większa ilość czasu, aby utwardzanie przyniosło takie same efekty jak w przypadku pozostałym lakierów hybrydowych. Jeśli utwardzimy nasz lakier bez specjalnego traktowania i potraktujemy go jak inne kolory, to zewnętrzna część lakieru będzie utwardzona, a wewnętrzna pozostanie płynna. Wraz z ruchami lakier będzie się przemieszczał tworząc na wierzchu nieestetyczne zgrubienia i marszczenia. Oprócz estetyki, tak utwardzony lakier hybrydowy wpływa na trwałość stylizacji, dużo łatwiej o uszkodzenia mechaniczne.

Które to kolory?

W szerokiej gamie kolorów Semilac znajdują się również te mocno napigmentowane. Zaliczamy do nich następujące kolory : 001, 016, 031, 149, 150, 151, 156, 173, 180, 181 i 186.

Jak sobie z tym radzić?

Lakiery hybrydowe mocno napigmentowane wymagają specjalnego traktowania!

- podwójnego czasu utwardzania
- nakładania bardzo cienkich warstw
- używanie profesjonalnej lampy

wrz  03
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl